טיפול בחרדות

התקפי חרדה עלולים להתעורר כתוצאה מחרדות ומצוקות נפשיות מסוגים שונים, ביניהם חרדה חברתית, פחד קהל, חרדת בחינות, טראומות ועוד. התקפים אלו יכולים להתבטא בעוצמות שונות כסימפטומים גופניים דוגמת קצב לב מואץ, נשימות מואצות, רעד בלתי נשלט, כאבים חדים באיברים שונים בגוף ועוד. תסמינים אלו מעידים על התרחשות תהליכים פיזיולוגיים וביולוגיים בגוף, שנועדו להכין את הגוף להתמודדות עם גורם החרדה.

אבחון וטיפול בחרדות

חרדה משבשת את חיינו. קשיי תקשורת, חרדת בחינות (black out), קושי בהתמודדות עם שינויים, קושי בקבלת החלטות, פחד קהל – כל אלו הינם דוגמאות לחרדות אשר מגבילות את האדם הסובל מהן בהתנהלותו היומיומית, ומונעות ממנו מימוש מלוא הפוטנציאל שלו.

הנני מציעה למטופליה כלים להתמודדות עם תופעות החרדה ולמיגור שלה מן השורש.
למידת כלים להתמודדות עם חרדה – נשימה מודעת

חרדה ופחד באים לידי ביטוי בתופעות פיזיולוגיות וביולוגיות המתרחשות בגופנו. בזמן חרדה, נשימתנו מואצת ואנו מתקשים לאזן אותה. אני מציעה טיפול פסיכותרפי באמצעות נשימה, במהלכו המטופל בונה מיומנות של נשימה מודעת. כלי זה עוזר לטפל באופן נקודתי בתופעת החרדה ומסייע בהתמודדות איתה.
טיפול בשורש הבעיה – אמונות משבשות חיים

טיפול ממוקד בחרדות

חרדות נובעות ברוב המקרים מאמונות פנימיות בהן אנו מחזיקים באופן בלתי מודע. טיפול פסיכותרפי מאפשר זיהוי של האמונה המשבשת והמגבילה – מקור החרדה – והחלפתה באמונה מעצימה.

טיפול פסיכותרפי ממוקד מטרה מאפשר התמודדות עם חרדות והשתחררות מכבליהן.
באמצעות תהליך קצר טווח, ניתן לרכוש כלים להתמודד עם הסימפטומים של החרדה, לאתר את שורש הבעיה ולמנוע את חזרת החרדה בעתיד.