פסיכותרפיה

זיגמונד פרויד, הפסיכואנליטיקן המפורסם, מוכר בזכות התייחסותו לדחפים (פרויד תפס את המין כגורם מניע, חשוב ומשמעותי אצל האדם) ולקונפליקטים הקיימים בנפש האדם. כמו כן, פרויד הכיר לעולם את המושג תת מודע והעניק לגיטימציה ופופולריות לתהליכים של טיפול נפשי.

טיפול פסיכואנליטי

פרויד טען שכאשר מאפשרים לעבור טיפול פסיכואנליטי תוך כדי יצירת אמון מצד המטופל, המטופל מתמודד עם היבטים לא מודעים המשפיעים על חייו (ברמת חרדות ופחדים, נוירוזות וכאבים, הימנעויות, תקוות שווא, היאחזויות בלא מקדם).
בעוד שפרויד ובהמשך תלמידיו, טיפלו באנשים מתוך רצון לרפא בעיה נקודתית (ביישנות, אגרסיביות), מסוף המאה ה-20, המטפלים תופסים את הטיפול כמרחב של הקשבה ושל הענקת משמעות לחיים.

פסיכותרפיה באמצעות שיחות

הפסיכותרפיה היא טיפול נפשי (תרפיה – טיפול, פסיכו- נפש) באמצעות שיחות, כאשר פסיכותרפיסט לא חייב להיות פסיכיאטר אלא פסיכולוג או עובד סוציאלי.
אם אתם גרים בצפון ומחפשים פסיכולוג בקריות אוכל לתת לכם טיפול פסיכותרפי מותאם לבעיות האישיות שלכם.
חשוב להזכיר שהחוק בישראל – על אף דיונים רבים בנושא וניסיונות שונים להצעות חוק שונות – מאפשר בעצם לכל אדם הרואה לנכון לטפל באחר, כולל טיפולי נפש.
נקודה זו, ברוח הניו אייג' והמיסטיקניות, מעניקה אופטימיות ותקווה מצד אחד אך מצד שני יוצרת דאגה לגבי אנשים, העוסקים בתחומי הנפש, ואינם מתאימים לכך.
זוהי אחת הסיבות לחשיבות שיש לתת לחיפוש אחר מטפל/ת מוכרים, ידועים, בעלי ניסיון, ותק ותעודות (השכלה רלוונטית), לפני שמתחילים לטפל בנפש. כמו כן, זוהי אחת הסיבות לחשיבות התאגדות של מומחים מיסטיקנים המטפלים בנפש (וגם בגוף) באתר כזה, כאשר יש הגדרות מגבילות וספציפיות לעצם הצטרפותם.